| Domů | Vyhledej | Aktualizace
 
 
NOVINKY
Anenská pouť v Rokytnici v Orl.h.Tisk článku  
21.06.2016
     Cyrilometodějský koncert
..............................................
10.06.2016
     ZÁMEK Rokytnice v Orlických horách
..............................................
08.06.2016
     Rokytnické hůlky pro Setkání
..............................................
08.06.2016
     Zveme Vás na Rokytnickou muzejní noc
..............................................
17.05.2016
     Zveme Vás na divadelní hru V RYTMU TANGA, která se koná 27. května od 19:00 hodin v Kulturním domě KLUB.
..............................................
15.04.2016
     Zveme Vás na Den Památek na téma CO NEVÍTE O ČS. OPEVNĚNÍ, který se koná 30, dubna 2016.
..............................................

ANENSKÁ POUŤ V ROKYTNICI

 
   Město Rokytnice v Orlických horách uspořádalo ve dnech 20. července – 26. července 2010 tradiční Anenskou pouť v Rokytnici. Bohatý program pouti nabízel různé koncerty, výstavy, hudební vystoupení a bohoslužby. Slavnostní zahájení pouti znělkou s ohňostrojem a ohnivou show proběhlo v pátek 23.7. ve 22 hodin. Za zmínku stojí sobotní Tržiště řemesel s prodejní výstavou na nádvoří zámku s doprovodným programem (orientální tance, soutěže pro děti, maňáskové divadlo), na které přišlo hodně návštěvníků.
   Postupnou tradicí se v rámci Anenské pouti stala jízda zvláštních vlaků. Pro letošní rok to byl motorový rychlík s romantickým názvem „Zdobnice“, podle stejnojmenné říčky lemující lokální železniční trať z Doudleb nad Orlicí do Rokytnice v Orlických horách. Motoráček s dobovým označením M 131.1, kterému se svého času přezdívalo „Hurvínek“ vyjížděl v sobotu 24.7. z Pardubic přes Hradec Králové. Cílem bylo nádraží v Rokytnici.
   Z vydařených koncertů jmenujme Tóny bez hranic v kostele v Nebeské Rybné, Varhanní koncert Martina Strejce – Varhany znovuzrozené ve farním kostel Všech svatých v Rokytnici, koncert Podorlického lázeňského orchestru a ZUŠ BANDu z Dobrušky v párty stanu na náměstí. Nedělní odpoledne bylo ve znamení dechové hudby Valanka z Náchoda, které spestřilo vystoupení Mažoretek Reflexive. Na večerních zábavách zahrály k tanci a poslechu kapely Trumpf, Horizont a Archon. Po dobu konání pouti mohli návštěvníci shlédnout výstavy: Anenská pouť a střípky z Horského kurýra, Okénko do historie a Železniční modely. Otevřeno bylo Muzeum Pevnost Hanička a Železniční muzeum lokálky na nádraží v Rokytnici. Přímo na náměstí se mohli malí i velcí svést na Sičově drobné železnici.
   Atmosféru pouti nám připomínají fotografie, pořízené redakčním fotoaparátem.
Text a foto ZS
počet přístupů: 238 907
(z toho dnes 238 907)
Spediční program  created by Jiří Trojan 12/2007