| Domů | Vyhledej | Aktualizace
 
 
NOVINKY
Anenská pouť v Rokytnici v Orl.h.Tisk článku  
20.09.2016
     Zveme Vás na Svatováclavský koncert
..............................................
16.09.2016
     Zveme Vás na setkání harmonikářů
..............................................
05.09.2016
     Zveme Vás na 110 let trati
..............................................
25.08.2016
     Zveme Vás na divadelní představení Limonádový Joe
..............................................
24.08.2016
     Zveme Vás na Konec prázdnin s hasiči
..............................................
22.08.2016
     Zveme Vás na Horský běh do Polska
..............................................

ANENSKÁ POUŤ V ROKYTNICI

 
   Město Rokytnice v Orlických horách uspořádalo ve dnech 20. července – 26. července 2010 tradiční Anenskou pouť v Rokytnici. Bohatý program pouti nabízel různé koncerty, výstavy, hudební vystoupení a bohoslužby. Slavnostní zahájení pouti znělkou s ohňostrojem a ohnivou show proběhlo v pátek 23.7. ve 22 hodin. Za zmínku stojí sobotní Tržiště řemesel s prodejní výstavou na nádvoří zámku s doprovodným programem (orientální tance, soutěže pro děti, maňáskové divadlo), na které přišlo hodně návštěvníků.
   Postupnou tradicí se v rámci Anenské pouti stala jízda zvláštních vlaků. Pro letošní rok to byl motorový rychlík s romantickým názvem „Zdobnice“, podle stejnojmenné říčky lemující lokální železniční trať z Doudleb nad Orlicí do Rokytnice v Orlických horách. Motoráček s dobovým označením M 131.1, kterému se svého času přezdívalo „Hurvínek“ vyjížděl v sobotu 24.7. z Pardubic přes Hradec Králové. Cílem bylo nádraží v Rokytnici.
   Z vydařených koncertů jmenujme Tóny bez hranic v kostele v Nebeské Rybné, Varhanní koncert Martina Strejce – Varhany znovuzrozené ve farním kostel Všech svatých v Rokytnici, koncert Podorlického lázeňského orchestru a ZUŠ BANDu z Dobrušky v párty stanu na náměstí. Nedělní odpoledne bylo ve znamení dechové hudby Valanka z Náchoda, které spestřilo vystoupení Mažoretek Reflexive. Na večerních zábavách zahrály k tanci a poslechu kapely Trumpf, Horizont a Archon. Po dobu konání pouti mohli návštěvníci shlédnout výstavy: Anenská pouť a střípky z Horského kurýra, Okénko do historie a Železniční modely. Otevřeno bylo Muzeum Pevnost Hanička a Železniční muzeum lokálky na nádraží v Rokytnici. Přímo na náměstí se mohli malí i velcí svést na Sičově drobné železnici.
   Atmosféru pouti nám připomínají fotografie, pořízené redakčním fotoaparátem.
Text a foto ZS
počet přístupů: 254 355
(z toho dnes 254 355)
Spediční program  created by Jiří Trojan 12/2007